Srebro koloidalne -  cenne dobro dla zdrowia i urody!

Srebro cenione było już od wieków dzięki właściwościom antybakteryjnym oraz wzmacniającym, a także leczniczym. Dlatego właśnie szeroko wykorzystywano je między innymi w medycynie. Jego dobroczynne działanie pomagało poradzić sobie z różnego rodzaju infekcjami, problemami skóry, stanami zapalnymi czy przeziębieniem. Obecnie najbardziej rozpoznawalną i szeroko rozpowszechnioną odmianą tego metalu jest srebro koloidalne.

Czym jest srebro koloidalne?

Srebro koloidalne to nic innego jak preparat, który w swoim składzie ma mieszaninę cząsteczek srebra połączonych
z dejonizowaną wodą.
Właśnie dzięki przyjmowaniu tego preparatu w znaczący sposób możemy korzystnie wpłynąć na poprawę stanu naszego zdrowia jak i urody.Znane są właściwości tego związku, dobroczynnie działającego na wielu  płaszczyznach naszego organizmu, ponieważ nie tylko wspomaga układ odpornościowy, pomaga nam zwalczyć szkodliwe szczepy bakterii  
a także przyspiesza jego regenerację. Ponadto w znaczący sposób wpływa na poprawę ogólnego stanu naszego zdrowia. Jednak bardziej w temacie srebra koloidalnego interesują nas jego właściwości lecznicze, wpływające pozytywnie na poprawę stanu naszej skóry. 

Srebro naszym sprzymierzeńcem w trosce o piękną cerę

Dzięki funkcjom bakteriobójczym możemy w dużej mierze poprawić wygląd naszej skóry, zwłaszcza jeśli jest ze skłonnościami do niedoskonałości czy podrażnień. W takich sytuacjach szczególnie powinniśmy o nią zadbać. Wiele dostępnych na rynku preparatów maskuje jedynie zmiany skórne i nie jest w stanie poradzić sobie z trądzikiem. Właśnie tutaj naszym sprzymierzeńcem okazuje się srebro koloidalne. Ta substancja niezwykle skutecznie niweluje zmiany zapalne, zapobiegając przy tym tworzeniu się nowych. Najlepsze efekty można uzyskać przy stosowaniu tego preparatu na blizny czy też po odbyciu kuracji potrądzikowej, w wypadku gdy chcemy  poprawić kondycję naszej skóry.

Kosmetyka i srebro

Szerokie spektrum właściwości srebra znalazło także wiele zastosowań w medycynie estetycznej. Jeden z zabiegów, w którym kluczowe jest działanie tego metalu stanowi mikrodermabrazja. W trakcie tego procesu regeneracja komórek zostaje pobudzona, a skóra chroniona jest przed działaniem szkodliwych czynników, takich jak:kurz, wiatr, zimno. Prócz wymienionych właściwości srebro koloidalne utrzymuje każdy rodzaj cery w stanie równowagi, a także ma wpływ na jej właściwy poziom nawilżenia. Dodatkowo jest ono polecane również dla skóry ze skłonnością do uczuleń. Należy tutaj pamiętać, że w żadnym wypadku nie możemy stosować tego składnika u osób uczulonych na srebro! Poza kosmetykami do pielęgnacji twarzy srebro koloidalne idealnie sprawdza się także  w przypadku produktów przeznaczonych do stóp. Szczególnie widoczne działanie mają spraye z zawartością srebra, które odświeżają i koją a także uwalniają nogi od uczucia ciężkości. Dla osób zmagających się z problemem grzybicy srebro będzie ratunkiem, gdyż ze względu na swoje właściwości przeciwgrzybicze zmniejszy jej objawy a także pomoże zapobiec namnażaniu się chorobotwórczych cząsteczek.
Można z całą pewnością powiedzieć, że srebro koloidalne jest niezastąpionym suplementem, który nie tylko w znaczący sposób przyczynia się do harmonijnego funkcjonowania naszego organizmu, lecz także pomaga w pielęgnacji piękna naszej urody.